Equilibrium Tri-Zone All Sports kaitsmed

63.00 

Tootekood: - Kategooriad: , , ,

Available Options:

Kirjeldus

Tri-Zone All Sports kaitsmed:

  • Pehme ja mugava sisuga
  • Ülikerged, vees kaotades tõusevad pinnale
  • Hingavad kihid ennetavad jalgade üle kuumenemist
  • Testitud laborites (vt testi tulemusi allpool)
  • Sobivad nii esi- kui tagajalgadele
  • Lihtne pesta, kuivavad kiiresti

Tri-Zone All Sport kaitsmed on algselt loodud galopihobustele – piisavalt kaitsvad, kuid kaalu poolest kerged. Ideaalsed erinevatel ratsaspordialadel kasutamiseks – nii ratsastus-, hüppe-, latitrennis kui maastikul või kordetades. Sobilikud ka kestvusaladel, kuna on kaalu poolest äärmiselt kerged. Lihtne ja mugav paigaldada. Kuivavad kiiresti!

Tri-Zone All Sports kaitsmed on erinevates suurustes ja seetõttu sobivad igale hobusele.

Tri-Zone All Sports kaitsmete suurused Kämbla ümbermõõt Umbkaudne kaitsme kõrgus tagant
S 18 – 20cm 19.5cm
M 20 – 22cm 21cm
L 22 – 24cm 22.5cm
XL 24 – 26cm 24cm

Ratsutajatena kaitseme me oma kõige haavatavamaid kohti – kiivri, turvavesti või õhkvestiga. Ratsutajate kaitsevarustus on kontrollitud ja testitud, et see vastaks standartitele. Equilibrium on rõhutanud ka hobuse jalgada kaitsmise olulisust – seetõttu on kasutusel mitmeid uut tüüpi materjale ja kaitsmed on testitud sarnaselt ratsanike turvavarustusele.

Tsi-Zone All Sports kaitsmed on läbinud unikaalse kolmefaasilise testimisprotsessi. Materjalid on valitud erilise hoolega, et pakkuda hobusele maksimaalset kaitset. Samas on materjalide valikul pööratud erilist tähelepanu sellele, et need ei oleks kaalult rasked ja mahukad ning ei tõstaks hobuse jalgade temperatuuri. Iga kiht Tri-Zone All Sprts kaitsmete puhul on uuringu läbinud esmalt sõltumatus laboris ning alles seejärel on seda katsetatud hobuse jalal.

Milliseid materjale on kasutatud?

EVA (Etüleen-vinüül atsetaat) on materjal, mis on tugev ja painduv ka madalatel temperatuuridel. Seda kasutatakse laialdaselt suusasaabastes, jalgrataste sadulates, hokivarustuses, veespordi varustuses ja põrutust vähendava kihina spordijalanõudes.

EVA sisemine kiht on kasutusel põrutuskindla kihina kõikides All Sport kaitsmetes. Sellel on ka pisikesed avad, mis lubavad hobuse jalga jahutada. EVA välimine kiht on võrgutaoline, mis aitab vähendada vigastuste riski.

Strateegiliselt paigutatud TPU löögikaitse kaitseb kõige haavatavamaid osi ning see asub sisemise ja välimise kihi vahel.

Testimine

Testimise 1.faas: Kaitsmeid testiti samas laboris, kus testitakse ka kiivreid ja turvaveste. Tri-Zone kaitsmed läbisid nii põrutus- kui ka läbistustesti. Põrutus- ja läbistustestil kukutatakse kaitsmetele mõõdetud kõrguselt peale haamer ja lõiketera. Lõiketera ja haamri mass ja kukkumiskõrgus on fikseeritud. Kaitsmeid tabasid jõud suurusega 1,25-20 džauli. Jõusuurused olid valitud sellised, mis võivad ka tavapärases treeningus kaitsmetele mõjuda, näiteks teise jalaga kokkupõrkes või takistuse vastu minnes.

Kaitsmeid testitakse ka temperatuuri suhtes – kui hästi suudavad kaitsmed vähendada hobuse jalgade temperatuuri ehk kui kiiresti kuumus läbi kaitsme jõuab. Uuringud on näidanud, et kui kõõlust kuumutada 48 kraadi juures 10 minutit, siis 80% kõõluserakkudest sureb. Kaitsmete testimiseks kasutati mitut erinevat meetodit. Kuumuse läbilaskevõimet mõõdeti nii, et kaitse paigaldati metallpudeli ümber, mis sisaldas 45 kraadist vett. Katse viidi läbi ruumis, mille temperatuur oli 20 kraadi. Kaitsmete pinna temperatuuri mõõdeti termokaameraga. Selles testist järeldus, et erinevad kaitsmed toimivad väga erinevalt. Paljud kaitsmed on hoopis kui isolatsioonimaterjal, mis hoiab endas soojust ning kaitsme välispind tundub mõnusalt jahe. Teised kaitsmed aga olid pealispinnalt oluliselt soojemad, mis näitas, et need kaitsmed lubavad kuumusel väljapoole tungida. 

Kaitsmeid testiti ka nii, et jälgiti metallanumas oleva vee temperatuuri kui sooja, 20 kraadist õhku suunati ventilaatoriga kaitsme suunas. See imiteeris õhu liikumist treeningu ajal.

Kui kaitsmed on valmistatud paindumatust materjalist või kui kaitsmed on kinnitatud liiga tugevalt, siis  võivad need piirata liigeste liikumist ja tekitada probleeme (nt tendoniit). Samuti võib see mõjutada sammu pikkust. Kaitsmed peavad lubama hobusel vabalt liikuda, kuid samas peavad need pakkuma ka maksimaalset kaitset. Equilibrium kaitsmeid testiti ka selle omaduse suhtes. 8 cm paksune ja 1 m pikkune metalltoru on paigaldatud tööpingi külge. Kaitsmed on fikseeritud toru külge ja 10 kg raskus on riputatud kaitsme otsa. Mõõdeti, kui palju kaitsmed sellise jõu puhul painduvad.

Hobusel on oluliselt raskem joosta kui kaitsmed on kaalu poolest rasked. See mõjutab ka sammu suurust ja omadusi. Mõned kaitsmed muutuvad topelt raskemaks kui treening viiakse läbi vihmase ilmaga, märjal maapinnal või läbi vee minnes. See mõjutab oluliselt hobuse vastupidavust ja esinemisvõimet. Equilibrium kaitsmed on valmistatud aga nii, et veeimavus oleks minimaalne ning ei tekiks liigset raskust hobuse jalgadele.

Testimise 2.faas:  Testimise teine faas on mugavust ja kasutuskogemust näitav. Testi viivad läbi mitmed hobuseomanikud ja ratsutajad, kes annavad tagasisidet suuruste sobivuse, kaitsme istuvuse, kasutusmugavuse (pesemine, peale panek, puhastamine) kohta.

Testimise 3. faas: Viimaks läbivad kaitsmed igapäevase kasutamise testi. Selle viivad läbi professionaalsed ratsutajad, kelle tallides käib iga päev tihe töö. Jälgitakse kaitsmete kuluvust ning kasutusmugavust.

 

Lisainfo

Värvus

,

Suurus

, , ,

Tarneaeg

Laos olevad tooted 2-4 tööpäeva.

Järeltellitavad tooted 5- 20 tööpäeva.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Equilibrium Tri-Zone All Sports kaitsmed”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…